The Mortal Instruments - City of Bones

4. září 2013 v 20:07 | Nell |  Films based on books
"Všechno, co jste slyšeli o nestvůrách, o nočních běsech, legendy, které se šeptají u letních ohňů . . . všechny ty historky jsou pravdivé."
Clary je obyčejná -náctiletá holka z New Yorku. Než její máma zmizí, než zjistí, že vidí to, co ostatní ne, než pozná, že v našem světě se skrývá ještě jeden, plný démonů a strážců. Než se ukáže, že její máma i ona jsou jedněmy z vyvolených strážců. Pak se její život úplně změní. -oficiální popis filmu


Nemohla jsem se dočkat toho, až půjdu do kina právě na tento film. Je totiž založený na knížce Město z Kostí (na kterou rozhodně uděláme recenzi), kterou zbožňuju. Byla jsem nadšená, když jsem se dozvěděla, že budou dávat i předpremiéru. Hned jsem si zarezervovala lístky a od té doby jsem jenom čekala a čekala, až přijde osudná chvíle.

A ta osudná chvíle opravdu přišla. Seděla jsem v kině, vykulené oči,zírala, neschopná slova. Celou dobu jsem byla jako v transu, nedokázala jsem souvisle mluvit, nedokázala jsem myslet na nic jiného, než že tohle je ten nejúžasnější film, jaký jsem kdy viděla. Ano, je to ovlivněné tou knížkou, herci nebo třeba tím, že to byl zatím poslední film, co jsem viděla. Ale stejně, bylo to nádherné a já jsem si to neskutečně užila.

[SPOILERY] Musím vám tady útržkovitě popsat pár scén. Ale kdo se na to chystá, tak ať si to opravdu nečte, nechci vám zkazit dojem.
Skleník. Pršelo a oni se líbali. A Jamie - vlastně Jace - vypadal strašně šťastně. Hotel Dumort. Upíři. Hrozné. Bála jsem se - o Simona. Ale Clary s Jacem a ostatními ho zachránili. Magnus, Alec. To, jak řekl, že je nechá na večírku jenom kvůli Alecovi, který se usmál. Valentýn. To, jak Clary schovala pohár.

S kamarádkou jsme tam byly nejmladší. Jinak tam seděli samí dospělí, co na konci řekli, že by si to docela i přečetli. A asi jsme byly jediné, kdo to četl. Zvláštní pocit. A byla jsem ráda, že jsem dopředu věděla, co se bude dít. Protože to, že jsou sourozenci, by mě v tom kině strašně překvapilo. A rozbrečelo. Na konci hrála písnička When the Darkness come, u které jsem brečela. Jace říkal Clary, že nevěří tomu, že jsou sourozenci. A já jsem to prostě nezvládla. Feels záchvat v kině.

 


Komentáře

1 Maruška Maruška | E-mail | Web | 5. září 2013 v 20:55 | Reagovat

Jsem nečetla ani neviděla. Na německých programech každou chvíli ale dávali nějakou reklamu na tohle, tak jsem se koukala po knížce, a dám si ji do seznamu na přečtení:)
Zní, vypadá, bude to zajistí zajímavé... takže hmmmm...:D Ale jo,když se mi dostane pod ruku, čtu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
(c) 2013 bookwormie.blog.cz